Moved Permanently

The document has moved here.


Apache/2.4.10 (Debian) Server at link2.ugg-norges.com Port 80
IT do škol
Úvod
O projektu
Využití dotací
Software
Hardware
Interaktivní tabule
Internet / Web
Možnosti licencování
Přehled licenčních modelů Microsoft
Kontakt

PŘEHLED AKADEMICKÝCH MULTILICENČNÍCH PROGRAMŮ

1 ) V rámci multilicenčních programů s trvalými licencemi zákazník získává možnost užívat software společnosti Microsoft „doživotně“ – tak dlouho jak ho bude potřebovat a současně snížit náklady a vyhnout se nutnosti „manipulace“ s krabicemi – plnými baleními jednotlivých produktů.
Společnost Microsoft nabízí zákazníkům ve školství trvalé licence prostřednictvím dvou multilicenčních programů:

1a. SELECT PLUS
Jedná se o nákup trvalých, přenosných licencí bez omezeného minimálního počtu pro nákup. Kupuje se vždy nejvyšší verze s možností downgradu na nižší verze.

Academic Select Plus je nekonečná smlouva v rámci které se mohou jednotlivé školy zaregistrovat a následně objednávat licence podle aktuálních potřeb na IT dané školy. Tato Registrace škole umožní sledovat množství nakoupených licencí přímo v systémech společnosti Microsoft, na stejném místě také čerpat benefity získané těmito nákupy, stahovat stále potřebné instalace produktů a zobrazovat vlastní instalační a aktivační klíče.
Dne 31.7.2009 skončila původní tříletá smlouva Microsoft Select, která byla od 1.8.2009 nahrazena novou smlouvou Microsoft Select Academic Plus.
Ve snaze zprůhlednit nákupy licencí pro jednotlivé školy se dohodlo MŠMT se společností Microsoft na novém modelu prodeje - při prvním nákupu pod novou smlouvou MS Select Academic Plus je třeba, aby škola podepsala tzv. afilační smlouvu.

Afilační smlouva a návod k její vyplnění najdete zde …

Aktuální ceník pro školy najdete zde …


2 ) Společnost Microsoft nabízí zákazníkům ve školství čtyři multilicenční programy s předplatným licencováním:

2b) SCHOOL AGREEMENT
Jedná se o pronájem licencí, který umožní vaší škole využívat nejnovější technologie a to i s omezeným finančním rozpočtem.
Microsoft School Agreement je předplatný licenční program, který vám umožní instalovat a používat produkty Microsoft po určitou, předem stanovenou dobu.
Licenční smlouvu můžete podepsat na dobu jednoho roku nebo tří let.
Předplatné se hradí v ročních splátkách a to na začátku a při každém dalším výročí smlouvy. Přičemž naše společnost Vám bude účtovat ve druhém a třetím výročí smlouvy (pokud se rozhodnete uzavřít smlouvy na 3 roky) obdobnou částku za předplatné jako na začátku. Částka je ovlivněna pouze výší aktuálního kurzu české koruny a eura.
Roční objednávky musí zahrnovat nejméně stejné množství veškerého softwaru objednaného v prvním roce.
Po vypršení smlouvy není problém smlouvu prodloužit nebo sepsat novou.
Naopak v případě nenahlášení roční objednávky, smlouva zaniká.
Po ukončení smlouvy máte také možnost nepokračovat dále tímto modelem licencování a odkoupit si trvalé licence produktů v aktuální verzi k datu ukončení smlouvy, případně produkty z vašich počítačů odstranit.


Výhody programu School Agreement

Právo domácího užívání
Akademická instituce může pro členy pedagogického sboru a další zaměstnance bezplatně objednat i speciální licence pro práci doma, tzv. Work at Home (WAH). Tato licence povoluje užívání stejných aplikací a klientských přístupových licencí, které si instituce pro licencování ve smlouvě School Agreement sama vybrala, i na domácích počítačích max. takového počtu pedagogů a ostatních zaměstnanců, který odpovídá počtu oprávněných počítačů ve smlouvě. Tyto licence mohou být využity výhradně pro účely přípravy na výuku a splnění dalších úkolů vyplývajících z jejich pracovního poměru.

 

2c) EES – Řešení Enrollment for Education Solutions
EES umožňuje výhodné licencování produktů Microsoft na základě počtu pedagogických pracovníků a zaměstnanců organizace.

Škola může instalovat a používat nejnovější verze všech produktů, které prostřednictvím tohoto programu licencuje.

Předplatné období může být na jeden nebo tři roky.           

Předplatné se hradí v ročních splátkách a to na začátku a při každém dalším výročí smlouvy. Přičemž naše společnost Vám bude účtovat ve druhém a třetím výročí smlouvy (pokud se rozhodnete uzavřít smlouvy na 3 roky) obdobnou částku za předplatné jako na začátku. Částka je ovlivněna pouze výší aktuálního kurzu české koruny a eura.

Roční objednávky musí zahrnovat minimálně stejný počet osob jako v prvním roce.

Po vypršení smlouvy není problém smlouvu prodloužit nebo sepsat novou.

Právo programu Work At Home – povolení členům pedagogického sboru a zaměstnancům k používání aplikací, systémů a licencí CAL v soukromých počítačích pouze k pracovním účelům.